Westside Leather Ottoman
The Westside ottoman’s tapered wooden legs make it a perfect complement to the Westside chair.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Westside |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Leather |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 6.23 |
| Carton Weight | 27 lb |
| Product Weight | 27 lb |
| Carton Volume | 6.230 |
| Carton Weight | 27.000 lb |
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 27 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Oops! We could not locate your form.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bexley Leather Ottoman
Henry Caramel Leather Ottoman
Thornton Leather Cocktail Ottoman
Bradstreet Fabric Ottoman
Vail Leather Cocktail Ottoman
4630-25 Angie Floating Ottoman Chaise
Utopia – Mega Ivory Ottoman
Dempsey Leather Ottoman
Ace Fabric Ottoman
6200-25 Collegedale Floating Ottoman Chaise
Jupiter Fabric Ottoman
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!