Noah Fabric Ottoman
Kick back and relax or entertain with style with the Noah ottoman. Featuring clean lines and black recessed legs for a chic, timeless look, this ottoman is perfectly sized to support a tray of cocktails and appetizers for your next party or serve as impromptu seating for guests as needed. Built to last for years of enjoyment, the Noah ottoman is available in your choice of upholstery fabrics to perfectly suit your style.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Noah |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Fabric |
| Seat Constructions | Attached |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 12.29 |
| Carton Weight | 47 lb |
| Product Weight | 47 lb |
| Carton Volume | 12.290 |
| Carton Weight | 47.000 lb |
| Weight | 47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 40 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Noah |
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Oops! We could not locate your form.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Thornton Leather Ottoman
Ace Fabric Ottoman
Finley Leather Ottoman
6200-25 Collegedale Floating Ottoman Chaise
Bexley Leather Ottoman
Bonn Cocktail Ottoman
Jupiter Fabric Ottoman
Cascade Fabric Rectangular Cocktail Ottoman
David Pecan Leather Ottoman
Kingman Fabric Ottoman
Thornton Leather Cocktail Ottoman
Cute Fabric Ottoman
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!