2400-64 Malibu Left Arm Facing Corner Sofa
Our Malibu group can be anything you want it to be. The versatility of style is endless with its stylish rolled arm, self welted cushions, and simple clean lines. Choose from over 400 fabric options to make it truly yours. Available as a sofa, apartment sofa, loveseat, chair, ottoman, sleeper, 2 size storage ottomans, and sectional with and without power motion capability.
Features
| Power | Yes |
|---|---|
| Storage | Yes |
| Fabric | Yes |
Product Details
| Width | 93″ (236.2 cm) 93INH |
|---|---|
| Depth | 38″ (96.5 cm) 38INH |
| Height | 38″ (96.5 cm) 38INH |
| Seat Width | 66″ (167.6 cm) |
| Seat Depth | 20″ (50.8 cm) |
| Seat Height | 21″ (53.3 cm) |
| Motion Type | Stationary |
| Back | Sinuous wire, semi-attached, poly fiber fill, zipper access |
| Seat | Sinuous wire, block foam with poly fiber wrap, ventilated, reversible |
| Legs | 2.25” plastic, screw-in |
| Pillows | 1 x 20” fiber fill. Optional |
| Upgrades | Coil Cushion, Frame Coil, feather blend pillows |
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
This Product Is Customizable
This product is customizable! Reach out to us and discover how you can personalize it to craft your very own unique look. Get ready to unleash your creativity and make it truly yours!
Oops! We could not locate your form.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kingman Fabric Chair
Allison Fabric Ottoman
Ace Fabric Ottoman
Jupiter Fabric Ottoman
Cute Fabric Chair
Monroe Right Arm Facing Corner Sofa
Kingman Fabric Ottoman
Monroe Left Arm Facing Sofa
Jupiter Brown Fabric Chair
Monroe Armless Chair
Astor Rocking Recliner
1310-31 Addie Push Back Recliner
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!