Carpenter Brown Sofa Table
Showcase your family photos or display your cherished collectibles with the Carpenter sofa table. Versatile enough to stand on its own in an entryway or as a companion to a sofa or sectional, this table features a planked wood top and an open lower shelf to offer ample display area. Hand-worked metal frames and exposed bolt heads provide an industrial vibe, while distressed acacia planks give a reclaimed, rustic look. This table’s light brown rustic style is sure to elevate your living space.
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | Sofa Tables |
| Carton Volume | 5.795 |
| Carton Weight | 72.500 lb |
| Product Weight | 69 lb |
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 49 × 28 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Tiffany Sofa Table
Onix Metal Base Sofa Table
Teak 3 Drawer, 1 Shelf Sofa Table
Pueblo 2 Sliding Doors 2 Metal Mesh Doors Sofa Table
50″ Sofa Table
50″ Sofa Table
Walnut 3 Drawer, Sofa Table
Sahara Sofa Table
Tiffany Sofa Table
Tiffany Sofa Table 94
Sahara 2 Drawer Sofa Table
Pueblo 4 Door Sofa Table
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!