Eclipse Brown Round Coffee table
Natural beauty in a contemporary package. The Eclipse coffee table is an art piece for everyday life. Beautifully crafted strong travertine and gleaming white oak, no two tables are the same as this collection showcases nature’s artistry through unique textures. The Eclipse coffee table is gorgeous on its own, or can be nested with the Eclipse end table for more stylistic possibilities. All the beauty of nature, in an on-trend silhouette. Both can be yours with Eclipse.
Product Details
| Collection | Eclipse |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 15.844 |
| Carton Weight | 105.000 lb |
| Product Weight | 82 lb |
| Carton Volume | 16.538 |
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Eclipse |
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Americana Modern – Cotton Cocktail Table With Lift Top
Farmhouse Coffee Table
Vineyard Cocktail Table
48″ Coffee Table
40″ 4-drawer Square Coffee Table
Sausalito Coffee Table
Essex Coffee Table
Americana Trunk Table
Natural Teca 4 Drawer, 1 Shelf, Cocktail Table
Zahara Mission Oak 50″ 2-drawer Coffee Table
Olivia 4 Drawer, Cocktail Table
48″ Coffee Table
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!