Carpenter Brown Chairside Table
Instantly add inviting character to living spaces with the Carpenter chairside table. Sized perfectly for smaller spaces, this table still has plenty of room to hold your favorite book and cup of coffee. An open lower shelf offers an additional area for storage or to display décor. Inspired by the look of vintage workbenches, this chairside table features distressed acacia wood planks for a reclaimed look, hand-worked metal frames and exposed bolt heads.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 2.583 |
| Carton Weight | 36.000 lb |
| Product Weight | 36 lb |
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
| Features | Storage |
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Serendipity Accent Table
Sandy Shores Side Table
Graceland Chairside Table
Americana Modern – Denim Chairside Table
Nantucket Chairsidetable
Onix Metal Base Chairside Table
14″ 1-drawer Chair Side Table
Teak 1 Drawer, 1 Shelf, Chairside Table
Farmhouse Chairside Table
14″ Chairside Table
Toscana 1 Drawer Chairside Table
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!