Soho 3-Piece Sectional
Introducing the Soho 3-Piece Sectional, the epitome of contemporary comfort and design. Crafted with a robust solid wood frame, this expansive sectional boasts generously sized back and seat cushions, complemented by stylish contrast toss pillows. Perfect for your living room or great room, it offers luxurious seating ideal for game days and movie nights.
Product Details
| Reversible Back Cushion | Yes |
|---|---|
| Solid Wood Feet | Yes |
| 2 pillows Augusta Blue | Yes |
| 2 pillows Sonja Songbird | Yes |
| Anastasia Blanche 100% Polyester | Yes |
| Augusta Blue 100% Polyester | Yes |
| Sonja Songbird 100% Polyester | Yes |
| No Assembly Required | Yes |
| Frame | Solid Wood |
| Springs | Pocketed Spring Coils |
| Back Cushion | Channeled, Bagged, Blown Fiber |
| Seat Cushion | 1.8 lb HR Foam Core with Soft Foam Topper |
| Pillow Fabric | Augusta Blue, Sonja Songbird |
| Base Fabric | Anastasia Blanche |
| Cubes | 121 |
| Weight | 339 lbs. |
| Dimensions | 120″ × 120″ × 36″(W×D×H) |
| Weight | 339 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 120 × 36 in |
| Brand | Legends Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Anastasia Blanche |
| Style | Contemporary |
| Collection | Soho |
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Vernon Admiral Fabric Power Reclining Sectional with Power Headrest, Lumbar, Heat, & Massage
Wyatt Canyon Leather Power Reclining Sectional with Power Headrest & Lumbar
Alpine – Airy Midnight 6pc Zero Gravity Modular Power Reclining Sectional
1q00-sect Tyler Sectional
Aurora Ash Leather Power Reclining Sectional with Power Headrests
Aurora Coconut Milk Leather Power Reclining Sectional with Power Headrests
4d00-sect Darcy Sectional
Athena 2-Piece Sectional
Henry Leather Power Reclining Sectional with Power Headrests & Lumbar
1430r-sect Monroe Sectional
3n00-sect Nola Sectional
Cyndi 2-Piece Sectional
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!